Nauka jazdy Orzeł

Tu jesteś: Szkoła jazdy Orzeł » Co należy wiedzieć? » Droga do prawa jazdy

Droga do prawa jazdy

Kurs na prawo jazdy kategorii B można zacząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Ale przed ukończeniem pełnoletności potrzebna jest zgoda rodziców. Natomiast egzamin na kat.B można zdawać 1 miesiąc przed 18 urodzinami. Po zdanym egzaminie prawo jazdy można odebrać najwcześniej w dniu 18 urodzin.


Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?


Aby zapisać się na kurs należy wyrobić numer PKK ( Profil Kandydata na Kierowcę ). Do jego utworzenia potrzebne będą:

1) Badanie lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań aby zostać kierowcą.

2) Fotografię do prawa jazdy 35x45 mm, taką jak do dowodu osobistego.

3) Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).- Osoba niepełnoletnia która nie posiada paszportu może wyrobić tymczasowy dowód osobisty który różni się od stałego tylko tym że jest ważny 5 a nie 10 lat. Następnie należy udać się do wydziału komunikacji w miejscu zamieszkania. Po złożeniu wniosku wraz z powyższymi załącznikami wciągu dwóch dni urząd wygeneruje unikalny numer kursanta (PKK). Najszybciej wniosek rozpatrzy Wydział Komunikacji w miejscu zameldowania ale można zrobić to w dowolnym.


Po otrzymaniu numeru PKK należy zgłosić się do wybranego Ośrodka Szkolenia Kierowców aby rozpocząć kurs przygotowujący do egzaminu. Warto wiedzieć że nie jest wymagane odbycie teoretycznej wersji kursu w ośrodku szkoleniowym. Można nauczyć się przepisów samodzielnie lub przy pomocy kursu internetowego.


Ukończony kurs uprawnia do zapisania się na egzamin państwowy na Prawo jazdy, aby to zrobić z numerem PKK należy udać się do wybranego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Kontakt

504 086 929


Gdzie jeździmy?

  • Ząbki
  • Zielonka
  • Warszawa
  • Wołomin
  • Kobyłka
  • Tłuszcz

A także w okolicach tych miejscowości.